V/A “DUMA MŁODYCH” LP + “MYSHA FANZINE ANTHOLOGY 1991-1994” BOOK PRE-ORDER

dodano: 07 kwietnia 2022

Nowa Płyta!

Limit!

Wiosna muzycznie zapowiada się ciekawie. Niedługo pojawi się na winylu składanka „Duma Młodych”, która będzie elementem wspominkowym i jednorazowym. Ukazuje się wraz z antologią legendarnego Straight Edge fanzine’a “Mysha” z Poznania z lat 1991-1994. 

Na płycie będzie można posłuchać osiemnastu kapel z siedmiu krajów: Insted , Shelter, NO FRAUD  i THE CAUSE (USA), manliftingbanner  (Holandia), RISE ABOVE  i SHORTSIGHT (Belgia), THINK TWICE (Włochy), INDEPENDENT NOISE DISORDER (Czechy) i EMBITTERED (UK) oraz z Polski: Homomilitia, CYMEON X , Upside Down Poland , HOODED MAN, INHELL, NOWA DROGA, AGUIRE i JAK DŁUGO JESZCZE?.

Wszystkie zespoły wyraziły zgodę na udział w przedsięwzięciu. 

 

Nakład płyty jest limitowany do 400 egzemplarzy.

Jak pisze wydawca płyty Refuse Records : „…wydawany w Poznaniu fanzine „Mysha” (…) był jednym z najważniejszych hardcore punkowych ‘zinów w Polsce na początku lat 90-tych. Była to główna publikacja promująca Straight Edge w rodzimej scenie. Nie ograniczała się jednak tylko do zamieszczania informacji o abstynenckich grupach HC. Była częścią szerszego spektrum radykalnej sceny DIY hardcore punk, która eksplodowała w Polsce zaraz po transformacji ustrojowej. W latach 1991-1994 ukazało się pięć numerów. Część nakładu z numerów 1-4 zawierała dodatkowo jedną z serii kasetowej kompilacji "Duma Młodych", na którym umieszczono wykonawców opisywanych w ‘zinie”. 

Z racji tego, że współtworzyłem „Myshę” przez lata, napisałem do tej reedycji wstępniak, pomogłem w znalezieniu niektórych nagrań na składankę, pierwocina logotypu Adam Szulc Barber pojawiła się właśnie w tym ‘zinie, znamy się z wydawcą od lat i jak niektórzy pamiętają Cymeon X z tejże kompilacji to moje pierwsze dziecko, „Duma Młodych” w kilku egzemplarzach pojawi się w naszym sklepie.

Możliwy jest u nas preorder czyli przedsprzedaż czyli dziś zamawiasz, dziś płacisz z góry za towar i wysyłkę, a płytę i antologię „Myshy” otrzymasz po ich ukazaniu się czyli jak zapewnia wydawca będzie to w początkach czerwca. My ustalamy wysyłkę od nas na 15 czerwca we wtorek. Jeżeli się przedłuży z powodów logistycznych i niezależnych od nas- poinformujemy. Jak się przyspieszy- wyślemy wcześniej.

 

Start preorder już teraz tu: http://bityl.pl/AkZaF  

wróć do listy wpisów