BEAUTY FORUM POLSKA, 09.09.23, Warszawa, wrzesień 2023

dodano: 27 września 2023

BEAUTY FORUM POLSKA, 09.09.23, Warszawa, wrzesień 2023

W zasadzie lubimy te nasze wariackie wyjazdy!

Na te pokazy jechaliśmy już po raz piąty. Wyjazd do Warszawy w sobotę bladym świtem jest szybki i sprawny. Zatem dojechaliśmy bezproblemowo i punkt 10.30 rozpoczęliśmy pierwszy pokaz z dwóch zaplanowanych na ten dzień. Ten pierwszy o kryptonimie „Włosy!” zgromadził uczestników zainteresowanych strzyżeniem oraz naszym spojrzeniem na fryzjerstwo męskie. 

 

Wszystko rozpoczęło się zapowiedzią przedstawiciela targów, następnie zagaiła nasza manager Marcelina wprowadzając zebranych w Jamowy świat, po czym krótki filmik reklamowy i start!

 

Sam pokaz obejmował trzy wejścia po dwie fryzury czyli włosy sześciu modeli spadły na podłogę. Trwało to dwie godziny z małym wąsem, więc w przyzwoitym czasie kursanci mogli podpatrzeć jak pracujemy i posłuchać na czym polega nasze rzemiosło. W pierwszej kolejności wykonaliśmy fryzurę z dłuższych włosów. Takie cięcia przez chwilę po pandemii były całkiem popularne. Długie włosy u chłopaków zdarzają się a jakże, więc wiedza jak je strzyc jest tak samo fundamentalna jak wszelakie fejdy. Tutaj Nikodem pokazał na sekcjach jak to u nas wygląda, a na końcu ułożył włosy modela na nasz nowy puder, który miał premierę niespełna tydzień wcześniej. Ja po swojej stronie przygotowałem pompadoura. Strzygłem go samymi nożyczkami, a do modelowania użyłem miksu naszych pomad- pierwszej steampunkowej hybrydy oraz tłustej Greasy Punk z serii Working Class Hero. Ta mieszanka pięknie wystylizowała włosy.

 

Kolejne dwie fryzury to dwa razy flat top na obu fotelach na raz. Po jednym ode mnie i Tamary. W tych przypadkach strzygliśmy głównie maszynkami rozmawiając z publicznością o nowoczesnych maszynach i tym jak to kiedyś pracowało się pomarańczowymi kometkami, które było już słychać przed wejściem do zakładu. Na koniec tej części wywołaliśmy modeli z sali i dwie osoby chętne się zgodziły. Joanna wykonała side parta, a Nikodem slick backa. Pokazali od A do Zet jak strzyc, modelować i jak używać produktów, które oboje zastosowali do obu cięć.

 

W przerwie mieliśmy ogrom interakcji ze zgromadzonymi uczestnikami. Jest to niezwykle ciekawe spotykać się z fryzjerami z całej Polski i posłuchać o ich bolączkach, problemach i sukcesach. O tym jak na przykład zupełnie niejednorodnie stosowane są przepisy sanitarne w różnych częściach kraju, ale też o filmach z fryzjerskimi wątkami. Do tego wyjaśnialiśmy różne techniczne kwestie pracy na wcześniejszych modelach.

 

Część druga rozpoczęła się punktualnie i jak w przypadku pierwszej całe intro odbyło się tak samo. Chwilę później wystartowaliśmy z praktyką.

Pokaz o tytule „Brzytwa!” miał na celu pokazanie pracy z tym narzędziem, oswojenie go i uświadomienie, że brzytwy, pędzla i kremu do golenia nie należy się bać, bo używamy ich praktycznie cały czas. Na start Joanna wytrymowała brodę modela oraz podgoliła na mokro kontury. Wykonała prawidłową pielęgnację brody z użyciem odpowiednich kosmetyków Steam Punk. W tym czasie Nikodem przygotowywał skin fade’a goląc boki i tył brzytwą. Drugie wejście to Adam Junior i golenie na mokro głowy. Pełna usługa z gorącym ręcznikiem, pre shave’m oraz kremem została zaprezentowana przez młodzieńca perfekcyjnie. Na koniec Nikodem i Tamara pokazali, objaśnili i wykonali dwa golenia twarzy na mokro. Ten zabieg zawsze wywołuje zaciekawienie i tak było i w tym przypadku.

 

Ciekawe dyskusje wywołał temat szkół zawodowych i techników fryzjerskich oraz podejście Sanepidu do golenia, żyletkowych odpadów, podpisywania umów BDO i w ogóle nastawienia inspektorów sanitarnych do naszej branży. Warto rozmawiać, zwłaszcza, że po pokazie spędziliśmy jeszcze wszyscy sporo czasu na branżowych dyskusjach.

Bym zapomniał, nie obyło się bez kawału z kulką:)

 

W obu pokazach rozdaliśmy certyfikaty uczestnictwa w pokazie szkoleniowym.

 

Dodam, że wszystkich modeli strzyżemy/trymujemy/golimy na scenie bez przygotowania po to, żeby pokazać jak się obsługuje klienta z ulicy. Taka jest wszak nasza praca.

 

Bardzo dziękuję wszystkim modelom oraz osobom, które kupiły bilety na nasze pokazy. Doceniam to ogromnie. Dziękujemy za wszystkie rozmowy, pytania i interakcje. To mocno buduje naszą społeczność fryzjerów. Dziękuję Przemkowi za zdjęcia i ogarnięcie kilku modeli, a całej ekipie Tradycyjnego Golenia za duże wsparcie jakie od nich dostajemy. Targom Beauty Forum Polska dziękujemy za zaproszenie i zorganizowanie wszystkiego na zicher. Wszystkim modelom stokrotne dzięki za poświęcony czas, brody i włosy.

 

Największe podziękowania kieruję w stronę mojej bandy: Paulina, Marcelina, Joanna, Tamara, Tymoteusz, Nikodem, Adam Junior i Franciszek za to, że wciąż im się chce, a to co robią jest zawsze towarem z najwyższej półki. Ich merytoryka i przygotowanie oraz obycie na scenie jest dla mnie wielką inspiracją. Do tego fakt, że przez pół drogi wte i wewte rozmawiamy o tym co się zdarzy i co już miało miejsce bardzo buduje. Zrozumienie też przez nich wszystkich faktu wyjazdowej logistyki jest po prostu amazing. Dziękuję!

Zdjęcia autorstwa Pauliny Szulc i Przemysława Markowicza.

Widzimy się na fryzjerskim szlaku!

Yup!

A.xxx

 

 

 

 

 

wróć do listy wpisów