JA(MA) I LUCJAN SZAJBEL, wrzesień 2022

dodano: 22 września 2022
JA(MA) I LUCJAN SZAJBEL, wrzesień 2022
Z Lucjanem Szajbelem poznaliśmy się około dekady temu na fali rewitalizacji fryzjerstwa męskiego w Polsce. Zbliżyła nas miłość do tradycyjnego zawodu i punkowej muzyki. W tamtym czasie nie było to częste, żeby fryzjer wykazywał zainteresowania subkulturowe, więc takie dwa kwiatki się odnalazły i postanowiły współpracować.
 
Od tamtego czasu wielokrotnie krzyżowaliśmy nożyce podczas wspólnych pokazów, spotkań, guest spotów czy w trakcie jurorowania w komisjach sędziowskich. Dość powiedzieć, że Lucjan corocznie odwiedza nas podczas kolejnych rocznic naszego barber shopu. Zwieńczeniem tych wszystkich działań był nasz show na katowickich targach, który nazwaliśmy „The Rebels”. To był mocny, punkowy i rockandrollowy sznyt pomieszany alternatywną muzyką, zmontowanym filmem w tle i niecodziennymi rozwiązaniami fryzjerskimi. Wyglądało to jak na koncercie rockowej kapeli albo nawet bardziej- podczas ich próby w garażu. Po jakimś czasie Lucjan napisał jeszcze wstęp do rozszerzonego wydania mojej książki „Fryzjer Męski”, a w czerwcu tego roku spotkaliśmy się u mnie w Jamie podczas sesji zdjęciowej.
 
W zasadzie po raz pierwszy wspólnie stanęliśmy w szranki przed obiektywem. Jednakże mistrz fotografii Maciej Bogaczyk wie jak pracować, więc nie było problemów. Pomysł na sesję był banalny: zróbmy fryzury, jakie robimy na co dzień oraz metamorfozy, które dzieją się rzadziej, a fotograf- znany nam już z wielokrotnych sesji zdjęciowych- niech to uwieczni. Chcieliśmy pokazać zróżnicowanie fryzur, wielobiegunowe style obowiązujące w naszych zakładach, odmienność używanych produktów i to jak przy podobnym stażu pracy działamy po prostu inaczej. To jest właśnie piękne!
 
Dogadaliśmy szczegóły i zaczęliśmy działania operacyjne przy fotelach. Zaproszeni modele stawili się tłumnie. Te kilka godzin przeleciało jak z bicza strzelił, a efekty, które już mamy w postaci zdjęć możecie obejrzeć tutaj. Jesteśmy z nich zadowoleni, bo pokazują zarówno nowe trendy, rozwiązania konkursowe jak i ponadczasową fryzjerską tradycję. Bo to wszystko przeplata się w nowoczesnym fryzjerstwie męskim, a my- mam tu na myśli wszystkich profesjonalistów- możemy czerpać z jego bezbrzeżnej skarbnicy wiedzy i doświadczenia ile chcemy i jak chcemy oraz dobierać i kreować według własnego pomysłu ku dalszemu jego rozwojowi.
 
Temu najbardziej poświęciliśmy ten dzień. Bo edukacja, przyszłość, konsekwencja i praca, dzięki swym fundamentalnym zasadom muszą zaprowadzić nas w nieznane, ale dobre kierunki.
 
Dziękuję modelom i wszystkim, którzy wzięli udział w tym szalonym dniu.
Lecimy dalej!
Dobrego dnia!
A.xxx
 
Pan Drwal x Bogaczyki.pl x Kreator Academy x Studio Fryzjerstwa Awangardowego Lucjan
wróć do listy wpisów