WAKACYJNE ZRZUTKI Z SERCA, sierpień 2021

dodano: 12 sierpnia 2021

WAKACYJNE ZRZUTKI Z SERCA, sierpień 2021

No i mamy to!

Wakacje naszej ekipy trwają już od kilku dni, a przecież to zawsze oprócz wypoczynku i leżakowania chwila czasu na przemyślenia całego roku. Dlaczego roku? A to dlatego, że dla mnie rok kończy się na końcówce sierpnia, a zaczyna się rzecz jasna z początkiem kolejnego miesiąca. Wiem, że to trochę po chińsku i nie tenteges, ale styczeń poza zmianą kalendarzową nie wznosi w moje życie nic, a wrzesień- dużo!

Przede wszystkim życie me zaczęło się 1 września. Również pierwszego dnia tego ostatniego letniego miesiąca rozpoczynałem wszystkie szkoły w tym zawodową, od której odliczam czas pracy we fryzjerstwie męskim. Zatem kalendarz to jedno. Ślub z żoną mieliśmy z początkiem września. Jama też zaczęła się również zaraz po sierpniowych urlopach. Wszyscy nowi uczniowie przychodzili do nas na praktyki właśnie w tym miesiącu i cały harmonogram kolejnych tygodni układało się pod to wszystko we wrześniu. Trzy lata temu rozpoczynałem zajęcia w szkole branżowej, a obie moje książki ukazały się…1 września. Przypadek? Nie sądzę!

W tym roku we wrześniu również zmiany. 4 września czyli w dniu urodzin Nikodema (kolejny temat!) obchodzić będziemy Piątą Rocznicę Jamy. Szczegóły celebracji już powoli poznajecie i fakt jest bezsprzeczny, że dziać się będzie dużo. Pomada w kooperacji z Pomps Not Dead, koszulki (jak na zdjęciu!), płyta winylowa „Jama & Friends”, książka "Polski Hardcore", balsam do brody Working Class Hero, fryzjerzy z trzech polskich miast, dobre jedzenie szefa Łagowskiego, okolicznościowe skarpety, steampunkowe świeczki i dużo dobrej, bezalkoholowej zabawy. To wszystko czeka na Was (i na nas) 4 września w Jamie.

Od września będziemy też odrobinę podnosić ceny. Wszyscy widzą co się dzieje i inflacja szaleje, więc poza tym, że od półtora roku karnie inwestujemy w nowe zabezpieczenia antykowidowe związane z ministerialnymi obostrzeniami to trzymaliśmy cenę tłumacząc to wielokrotnie, że wszystkim nam jest nielekko. Powoli- mamy nadzieję- i ta cała zaraza się kończy i może zaczniemy spokojniej oddychać. Szczegóły cen już były podawane na początku miesiąca.

Póki co wszystkim pracującym życzę, żeby jak najszybciej zaczęli urlop, a tym którzy urlopują, żeby ten wolny czas trwał jak najdłużej.

A my od 26 sierpnia z doładowanymi bateriami z powrotem na posterunku. A teraz póki co leżakujemy, zwiedzamy i odpoczywamy!

A. xxx

wróć do listy wpisów